book-436507_640-5

Komiksy dla gejów

Gejowskie komiksy okazują się być zajęciem dość dochodowym, wystarczy uważnie rozejrzeć się na rynku. Twórcy komiksów na całym świecie wśród społeczności gejowskiej odnaleźli wdzięcznych odbiorców swoich graficznych historii. Pod względami technicznymi komiksy gejowskie nie różnią się właściwie niczym od innych komiksów, poruszających wszelkie tematy niezwiązane z seksualnością człowieka. Zmieniły się na przestrzeni lat tylko metody rysowania. Dziś coraz częściej porzuca się tradycyjne metody rysowania komiksów na rzecz stosowania urządzeń cyfrowych z tabletami na czele. Dzięki temu jakość prezentowanych rysunków jest o wiele lepsza, szkice są ostrzejsze, a kreska bardziej wyraźna.

Tylko dla dorosłych.

Z naturalnych względów komiksy dla gejów poleca się wszystkim mężczyznom, którzy ukończyli osiemnaście lat. Dla niepełnoletnich czytelników tego rodzaju komiksy są nieodpowiednie, bo w wielu scenach obrazkowych prezentowane są formy seksu – nie ukrywajmy. Komiksy gejowskie zdobywają każdego roku liczne nagrody na całym świecie podczas plebiscytów oraz przeglądów.

Zagłębie.

Najwięcej komiksów gejowskich tworzy się w Holandii, Wielkiej Brytanii, a także Francji oraz Stanach Zjednoczonych. Nie da się ukryć, że największy na nie popyt oraz największa sprzedaż charakteryzuje kraje, w których tolerancja ma wysoki wskaźnik i gdzie nie trzeba uciekać przed homofobią. Bardzo popularne są nie tylko pojedyncze historyjki, ale także całe serie, nierzadko składające się nawet z kilku lub kilkunastu tomów.

Moc przygód.

Historie gejowskie prezentowane w komiksach przedstawiają różnych bohaterów i bogate losy, w których każdy z czytelników odnaleźć może część siebie. Można poczytać komiksy poruszające temat homofobii w sporcie, o charakterze obyczajowym, scen seksu jest tam mało, rysownicy koncentrują się przede wszystkim na problematyce obyczajowej. Dla zwolenników bardziej ostrych wrażeń czekają komiksy przedstawiające sytuacje w klubach, darkroomach. Sceny rysowane są bardzo dokładne i często przedstawiają nawet najbardziej wyuzdane fantazje, ku uciesze fanów tego typu form obrazkowych.

Obraz faceta

W komiksach gejowskich kreowany jest obraz macho, któremu ulegają wszyscy osobnicy tej samej płci. Komiksów z delikatnymi chłopcami w różowych koszulkach znajdziemy znacznie mniej, a mimo to obie opcje nie mogą narzekać na brak odbiorców. Komiksy drukowane są na najlepszej jakości papierze, dzięki czemu nawet po wielu latach zawsze wraca się do nich z ogromną przyjemnością. Okładki mają delikatnie lakierowany wierzch, przez co zachęcają do przeczytania już w chwili, gdy stoimy w księgarni przed witryną wystawową. Komiksy dla gejów najczęściej kupić można w gejowskich dzielnicach wielkich miast, albo też zamówić przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>